Witam Was wszystkich serdecznie! Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją która była w planach od dawna i nareszcie doczekała się realizacji :) Tym razem ‘pod ostrze’ poszła książka „Perfekcyjny makijaż” autorstwa Bobbi Brown. Jakiś czas temu wykreśliłam tą książkę ze swojej chciej listy. Od dawna byłam ciekawa treści w niej zawartych i wreszcie ją zdobyłam. Czy ta książka była warta tego, aby ją przeczytać?:) O tym dowiecie się w tym wpisie.


Bobbi Brown to słynna makijażystka oraz założycielka marki Bobbi Brown Cosmetics. Po ponad dwudziestu latach w świecie makijażu napisała książkę zawierającą wiele porad i instrukcji dla kobiet oraz osób które chcą się zawodowo zajmować wizażem.


Zacznę przede wszystkim od tego, że zanim przeczytałam tą książkę jednym tchem, to przeglądałam ją paręnaście razy – zaglądałam do niej głównie w poszukiwaniu makijażowych ciekawostek. Otwierałam książkę gdy chciałam się nauczyć idealnego malowania ust, podkreślania policzków różem, ale także po to, by wiedzieć  jak pomalować ładnie powiekę oraz zrobić kreskę na oku (co mi idzie niezbyt dobrze bo nie robię tego na co dzień i nie mam wprawy). Chciałam dowiedzieć się kilku drobnostek i zobaczyłam, jak wiele błędów popełniłam do tej pory. Dzięki Bobbi Brown nie tylko poprawiłam swoje błędy ale i zaczęłam chętnie eksperymentować z kolorami. Książka tej kobiety to wielka zachęta nie tylko dla takich szarych myszek jak my, ale także dla profesjonalnych makijażystów którzy chcą odnieść sukces w tym kierunku.


Czytając „Perfekcyjny makijaż” poznałam wszystkie rodzaje pędzli i akcesoriów do makijażu twarzy, dowiedziałam się jaki jest dopuszczalny czas użytkowania m.in. tuszu do rzęs czy szminki. Upewniłam się w tym, że świetnym sposobem na piękną skórę jest zdrowe odżywianie, sport, sen ale także unikanie stresu. 


Bobbi Brown zdradza nam w jaki sposób prawidłowo wykonać demakijaż czy nałożyć krem na cerę. Dowiemy się jak skompletować kosmetyczkę na różne okazje i co powinno się znajdować w niej na co dzień. W książce tej znajdziemy też instrukcje do wykonania różnych makijaży, trochę metamorfoz, rozdział poświęcony analizie skóry i jej dokładnej pielęgnacji, opis wszelkiej maści specyfików i co najlepsze dla osób zainteresowanych wizażem – część dla profesjonalistów zawierająca rady jak wejść do branży, jaki kierunek wybrać i jak działać by być na fali. Bobbi szczegółowo opisuje co powinno się znaleźć w kuferku każdego makijażysty i jak powinno wyglądać jego portfolio.
Co ciekawe, w książce znajduje się bardzo ciekawy rozdział dotyczący historii makijażu :)Myślę, że jest to świetna książka do której można zaglądać codziennie. Osobiście nie przepadam za oglądaniem make – upowych tutoriali w internecie – głównie dlatego, że wolę czytelne instrukcje niż ‘relacje na żywo’. Zaglądając codziennie do ciekawej książki uczę się szybciej i jest to dla mnie zdecydowanie lepsza forma niż krótkie video tutoriale.
Muszę Wam też powiedzieć, że rady dotyczące pracy w świecie makijażu idealnie sprawdzą się też w innych zawodach.

Książkę Bobbi Brown polecam w szczególności amatorkom i osobom które jeszcze się nie wybiły w zawodzie wizażsty/makijażysty- w oczy rzuciły mi się głównie podstawy, nie znajdziecie tam trików dla zaawansowanych makijażystek lecz wspomniane wcześniej porady dt. pracy w zawodzie.
Polecam Wam serdecznie tą książkę.


Swój egzemplarz zamówiłam w sklepie internetowym Lady Make Up.

Czy książka mnie pochłonęła?:)
Zdecydowanie!