#jakdorosnęzostanę...

23 maja 2017


Zawsze uważałam, że najbardziej powinno się dbać o wszystkie dzieci, i to bez wyjątku. Czasem są takie z większymi potrzebami lub te, które mają kiepskie warunki do zdobywania kolejnych życiowych szczytów, lub… nie mają ich wcale. W domu może być kiepska sytuacja rodzinna, która źle wpływa na dziecko, albo bieda, którą często się dziedziczy. W takich sytuacjach ważne jest, by otoczyć je opieką i dać mu szansę na pokazanie swoich możliwości. Przecież jego przyszłość wcale nie musi zależeć od przeszłości! Zwłaszcza, jeśli ma się marzenia…

Kim chcieliście zostać w przyszłości, gdy byliście mali? Marzyliście o karierze muzyka, baletnicy lub o byciu kosmonautą? A może przez myśl przechodziło Wam fryzjerstwo, lub aktorstwo? Wydaje mi się, że każdy miał takie marzenia, ale nie każdemu przyszło je spełnić. Czasem życie układa się w zupełnie innym kierunku, a czasem przychodzi nowa pasja i wszystko układa się inaczej, niż myśleliśmy. I wcale nie musi być to złe, bo ważnym jest, by mieć w sobie siłę do przezwyciężania życiowych przeciwności przy przeżywanych wzlotach i upadkach.
Właśnie o to chodzi w tegorocznej akcji charytatywnej, zorganizowanej przez TK Maxx i Akademię Przyszłości. Kto śledził moją aktywność z marką TK Maxx w zeszłym roku ten wie, że przyszło mi wesprzeć blogowo ubiegłoroczną akcję. Gdy tylko dowiedziałam się, że w tym roku marka znowu będzie wspierać dzieciaki, bez wahania zgodziłam się na to, żeby napisać o tej akcji, tym bardziej, że Akademia Przyszłości pomaga dzieciom zdobyć motywację do nauki, poznać silne strony i zdobyć pewność siebie. To daje im dawkę pozytywnej energii i siły, dzięki której osiągają lepsze wyniki w nauce i lepiej radzą sobie w życiu. Co za tym idzie? Akademia Przyszłości pomaga dzieciakom w drodze ku dorosłości, która może być naprawdę cudowna!

Żeby pomóc dzieciom, w tym roku marka TK Maxx połączyła siły z projektantem Michałem Szulcem, który stworzył niesamowitą kolekcję przypinek i breloków. Warto się za nimi rozejrzeć, ponieważ są idealne dla osób które kochają minimalizm i styl. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Akademii Przyszłości, którą TK Maxx wspiera od kilku lat. Poza charytatywną kolekcją, we wszystkich sklepach TK Maxx, prowadzona jest zbiórka funduszy. W okresie trwania kampanii, między 20 maja a 1 czerwca, przy wszystkich kasach znajdują się specjalne puszki, w których można zostawić datek na rzecz Akademii. Dodatkowo, w weekend 27-28 maja we wszystkich sklepach w Polsce odbywać się będą specjalne atrakcje dla dzieci. Skusicie się? Zachęcam Was gorąco do wsparcia akcji, bo dzięki niej TK Maxx i Akademia Przyszłości będą mogli pomóc aż 2000 dzieci w całej Polsce.
Warto, bo dobro wraca!1 komentarz

  1. Naprawdę fajny pomysł z tymi akcjami. Wbrew pozorom, bardzo dużo jest rodzinych biednych, w których rodzice nie są w stanie opłacić dzieciom kursów plastycznych, szkół niepublicznych, itd.
    Oczywiście nie chodzi tutaj tylko o sztukę, a również o zdobycie wymarzonego zawodu, pójście na pasjonujący kierunek... Teraz bez pieniędzy jest o to bardzo trudno.

    OdpowiedzUsuń

Miłe, ciepłe słowa a także szczera, kulturalna, i przede wszystkim - konstruktywna krytyka - wszystko jest dozwolone. To motywuje mnie najbardziej w blogowaniu!:)

Chamstwo i obraźliwe teksty lądują w koszu od razu.

Latest Instagrams

© Kreuję swoje życie • Lekka strona lifestyle'u młodej mamy. Design by Eve.