Nie wiem jak Wy, ale w tym roku stwierdziłam, że przygotowania rozpocznę wcześniej. Może się wydawać, że zajęć jest dużo, ale wbrew pozorom nie jest tego cała masa i można z tym całkiem sprawnie sobie poradzić. Postanowiłam, że przygotuję wpis dla osób takich jak ja, które są trochę zabiegane, mają problem z organizacją czasu i mogą się obudzić z ręką w nocniku.


Muszę Wam zdradzić, że kiedy myślę o porządkach u siebie w domu, mam wrażenie, że zrobię to na lajcie. Głównie dlatego, że w domu kieruję się sztuką minimalizmu przez CAŁY ROK, dlatego nie mam potem problemu z nawarstwianiem się bałaganu. Czasem o czymś zapomnę, czasem na coś nie zwrócę uwagi, ale to są jakieś małe rzeczy którymi można się zająć w 5 minut. Dzisiaj pokażę Wam mój przedświąteczny plan do zrealizowania i mam nadzieję, że przyda się on Wam i rzuci Wam świeże spojrzenie na przedświąteczne działania.


Po pierwsze - przede wszystkim nie panikujcie. Wypiszcie sobie na kartce, co właściwie macie do zrobienia w związku ze świętami.
Zastanówcie się, co jest dla Was najbardziej priorytetowe, jakie macie plany, i pomyślcie, jak rozplanować wszystko, by nic ze sobą nie kolidowało. Nie dajcie się zwariować. I pamiętajcie - to tylko plany świąteczne które są jak najbardziej do zrealizowania jeśli nie wykraczają poza Wasze możliwości. Nie zajmujcie się bzdurami, skupcie się na konkretach. To najlepsze rozwiązanie, i dzięki temu zdecydowanie nie zwariujecie w przedświątecznym szale.
t-shirt TUTAJ   /   spodnie TUTAJ   /   naszyjnik Happines Boutque   /   zegarek Daniel Wellington

Ostatnia szansa na przedświąteczne wykorzystanie 15% rabatu na hasło DW_smallrosie


Co w tym roku mam zamiar zrobić przed świętami?

Pomimo tego, że utrzymuję dom zawsze w dużym porządku stwierdziłam, że przed tegoroczną gwiazdką skupię zajmę się w szczególności tym, co pominęłam wcześniej. Ba, zrobię porządki przed ubieraniem choinki bo uwielbiam gdy wszystko jest baaardzo poukładane i współgra ze sobą.


Priorytetem w porządkach jest:
• ogarnięcie garderoby czyli pozbycie się tego, co jest absolutnie niepotrzebne - za małe lub zniszczone ubrania, segregacja ubrań, butów i akcesoriów i ścisłe pilnowanie porządku na półkach czyli zapobieganie nawykowi rozwalania (od tego zaczyna się bałagan). Działanie ekspresowe.
• wyczyszczenie szafek w kuchni (drzwiczki, góra szafek, itp.. czasem coś, gdzieś ścieknie i nie widać tego) - zawsze o tym zapominamy.
• baaardzo skuteczne pranie firan i zasłon. Kurzą się najbardziej i najczęściej się o nich zapomina.
• gruntowne mycie podłóg. Chociaż w tygodniu lubię pomachać parę razy mopem lub szmatą z ludwikiem, to tym razem zrobię to dokładniej i zajmę się przestrzeniami pod meblami w kuchni.


Ozdoby i słodkości czyli co na choince piszczy:
• kruche ciasteczka na choinkę, czyli pachnące przyprawami pierniczki. Nie przepadam za miększymi, wolno dojrzewającymi pierniczkami, więc nasze upiekę na dwa tygodnie przed Wigilią. Mogłabym nawet później bo i tak nie dam ich tknąć do Gwiazdki - czyli nikt ich wcześniej nie zje :D
• papierowe ozdoby na choinkę - pikuś na parę nocnych godzin. Można to rozłożyć na kilka nocy i praktycznie roboty nie ma. Wchodzicie w to?


Podarunki, czyli:
• zakupy na około 10 dni przed Wigilią. Nic prostszego - dziecko podrzucamy babci i lecimy na shopping. Jak pojedziemy ze sprecyzowanymi planami na zakupy to szybko wyjdziemy ze sklepu. Najlepsza opcja!
• pakowanie prezentów... Najprostsze zadanie na świecie. 2h max.


Coś jeszcze? Oczywiście! Zakupy na świąteczny obiad który odbędzie się u nas. Nad jadłospisem zdążę jeszcze pomyśleć, jednak już teraz wiem, że na pewno zrobię ciasto marchewkowe ozdobione masą cukrową. Nie mogę się już doczekać!:D

Na koniec spójrzcie na moją listę - czy nie jest ona krótka? Jest bardzo konkretna i zawiera to, co dla mnie jest w tym momencie priorytetem. Reszta to rzeczy, które robi się codziennie i nie da się o nich zapomnieć. Mam nadzieję, że pomogłam Wam w pewnym stopniu skupić się na konkretach i w przedświątecznych przygotowaniach nie odpłyniecie za daleko.
Ściskam Was mocno i życzę miłych, spokojnych przygotowań!