Mamy prawie końcówkę listopada. Coraz bardziej wkręcam się w świąteczny klimat, szukam gadżetów potrzebnych mi do uzyskania cudownej, świątecznej atmosfery, a nawet zbieram informacje na temat świątecznych drzewek wg potencjalnych cen na giełdzie. Codziennie siedzę w internecie i wyszukuję inspiracje czy świąteczne gadżety. To mój konik, którego kocham! A Wy kochacie gadżety związane ze świętami? Wierzę, że tak jest. Kto nie lubi grubych, ciepłych koców w norweski wzór, foremek do wykonania Bożonarodzeniowych ciasteczek, czy świątecznych swetrów? To klasyka świątecznego gatunku w sklepach, a jeśli chodzi o temat dzisiejszego wpisu, to tym bardziej w TK Maxx. W tym roku pojawia się nowość, bo do całej masy świątecznych gadżetów dołączają specjalne, świąteczne skarpetki charytatywne dla niej i dla niego. Granatowe w białe gwiazdki śniegu, zielone w czerwone kokardki, a może czerwone w białe renifery? To wszystko to dzieło TK Maxxa, które wprawi klientów w iście bożonarodzeniowy nastrój. Wplatając w to humorystyczny akcent, w ten bożonarodzeniowy nastrój wprawiają mnie również kolejki w sklepach, które nastrajają mnie baaaardzo świątecznie :D Serio! A skarpetki? Są doskonałe na prezent dla mamy, przyjaciółki, siostry czy też męża, dziadka lub najlepszego przyjaciela. To jeden z najlepszych pomysłów na prezent, bo jest skromny, i przede wszystkim liczy się gest oraz chęci. Skarpetki są dostępne w opakowaniach po trzy sztuki, wszystkie w różnych wariantach kolorystycznych. To jest jednak pikuś, bo najważniejsze jest jednak to, że dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na wsparcie podopiecznych programu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI.


AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to inicjatywa prowadzona przez Stowarzyszenie WIOSNA i działa w Polsce od 2003 r.. Sukcesywnie pomaga dzieciom, które są w trudnej sytuacji materialnej lub rodzinnej, a w obliczu codziennych życiowych zmagań oraz szkolnych porażek straciły wiarę w siebie. Program uczy i wspiera najmłodszych po to, by w pierwszej kolejności radzili sobie w szkole, a potem w życiu. Dzięki wolontariuszom młodzi studenci AKADEMII PRZYSZŁOŚCI nie tylko zyskują motywację do nauki, ale przede wszystkim poznają swoje silne strony i wzmacniają pewność siebie. Dzięki temu osiągają lepsze wyniki w nauce, stają się bardziej otwarci, chętni do współpracy i co najważniejsze, na ich twarzach pojawia się uśmiech.
Jak wesprzeć dzieciaki?

W bardzo prosty sposób. Wystarczy podzielić się zdjęciem świątecznych skarpetek (tych z TK Maxx lub dowolnych ze świątecznym motywem) w swoich social media i podpisać fotkę hasztagiem #dzienswiatecznychskarpet oraz oznaczyć kontami partnerów programu @TKMAXX i @AKADEMIAPRZYSZLOSCI. Dzięki temu marka przekaże dodatkowe środki na ten cel, bo 5 zł brutto od każdego posta wspierającego akcję. Oficjalnie, Dzień Świątecznych Skarpet będzie celebrowany w najbliższe Mikołajki, ale cała akcja trwa już od 21 listopada i będzie trwać aż do Świąt. Swoje wsparcie okazała ambasadorka akcji, Areta Szpura z polskiej marki modowej Local Heroes. Do projektu przyłączyły się również przedstawicielki polskiej blogosfery, w tym ja, hej!


Tak apropo, obok skarpetek w charytatywnej ofercie marki pojawią się również kartki świąteczne, słodycze - lizaki i czekoladowe monety, oraz bożonarodzeniowe Bags for Life. Dochód ze sprzedaży tych produktów również wesprze podopiecznych AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Jest jeszcze jedna sprawa!


Jak pomagać, to z rozmachem, więc z okazji Mikołajek we wszystkich sklepach TK Maxx w całej Polsce od 25 listopada do 6 grudnia będzie prowadzona zbiórka funduszy na rzecz programu. Specjalne, oznaczone puszki na datki będą zlokalizowane przy kasach. Zebrane środki zostaną przekazane na wsparcie edukacji i rozwój 2200 dzieci. Zapytasz, czy warto? Pewnie, że tak! Poznałam te dzieciaki i są super!